המיתון ומחירי הנדלן

 

הנה 2009 אוטוטו כבר מאחורינו וחשבנו שאולי כאן ועכשיו זה הזמן והמקום לתת את דעתנו בעניין המיתון והשלכתיו על מחירי הנדלן האזוריים.
שאלה שעולה מחדש ,פעם אחר פעם, פגישה אחר פגישה, ואת התשובה, אין ביכולתנו לנבא, אך בוודאי כי נוכל לנסות ולתרום את נסיוננו, תחושותינו ואת דעתנו בנושא חשוב שכזה.
אנחנו באקסקלוסיב תוחמים את עבודתנו לאזור זכרון יעקב , בנימינה - גבעת עדה, , קיסריה , פרדס חנה -כרכור. מלווים, בחמש או שש השנים האחרונות , בתחושת שזה עניין של זמן והבלון הזה הנה ומתפוצץ. מה שעלה כ"כ גבוה , רק הגיוני שיבוא יומו וקצת ינמיך טוס לטובתנו, אנחנו הקונים.  שקצת שירדו המחירים ושנחזור כולנו לימים שפויים יותר, בהם זוג צעיר יכול היה לפנטז על וילה,  חצי דונם, חצר פרטית, ואולי אפילו לגנוב קצת נוף ים. לפנטז מותר, לא ?
בשנה האחרונה התחזקה הרגשה זו ונתמכה במיתון גדול כלל עולמי שחובר גם אלינו ומשפיע גם כאן, במדינתנו הקטנטנה. אך למרות גודלו ועוצמתו של זה הנוכחי , עדין יש בינינו ,בפרט אלו העוסקים בתחום הנדל"ן, לא מעט אנשים הגורסים כי מאידך, לא קימות קרקעות לבניה במלאי המצוי, כלל, והיה ויופשרו שטחים שכאלה, הרי שתמיד ויחטפו, ובמחירים שוברי שיאים. אם ללמוד את ההפשרות הקודמות. התחלות בניה שהולכות ודועכות בראיה כלל ארצית, קצב כניסות לחופה שממש ואינו דועך מאידך, ותנועת העסקאות שבאזורנו ממשיכה תוססת מתמיד, ממשיכה שוברת שיאים, שנה לאחר שנה, אפילו בזו הנוכחית.
אנו עוד נראה ונרגיש את אפקט המשבר ,שאולי אף וישפיע לרעה גם על הנדלן באזורנו, לתקופה מסוימת, מוגבלת, וכנראה שייגע יותר באזורי מגורי היוקרה, אך לבינתיים אנו שומעים דווקא יותר ויותר אנשים המחפשים איפה לשים את הכסף , זה שנשאר. ומאחר והבנקים אינם אופציה מלבבת בימים אלה, בלשון המעטה,  וגם לא הבורסה שממזמן כבר אינה נוצצת וקורצת, ואם להסתכל ולשקלל היבטי תשואה, גבוה תשלומי השכירויות, הביקוש הגבוה והיציב לקניה ולהשכרה, לא נותר לנו... אלא להאמין כי נדלן במדינתנו הקטנטנה היה ונשאר אפיק השקעה האטרקטיבי והמעניין ביותר בארצנו. כך גם, ואולי בפרט, בימים אלה.
תודה שהקשבתם לנו,  נשמח לשמוע וללמוד את דעתכם ותגובתכם בנושא זה, 

 

הפניה לראיון מעניין בנושא:
ראיון עם ארז כהן, יו''ר לשכת שמאי המקרקעין של ישראל.
ועוד אחת מכלכליסט, מ 09/09: החיפאים יורדים מההר.

 
אקסקלוסיב נדלן זכרון יעקב - חזרה לעמוד הבית 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אקסקלוסיב נדל"ן זכרון יעקב איזה כייף שנכנסתם, חיכינו לכם  !
מובילים את הנדלן בזכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה, חוף הכרמל, קסריה, פרדס חנה וכרכור
כתובנו: הרצל 26 (פינת שד' נילי), זכרון יעקב  30900  |  טל': 04-6290517  |
 פקס: 04-6290448    |  שלח מייל :  ofirzig1@netvision.net.il